წინასწარი პროგრამა / Preliminary Program

 
 
26 ოქტომბერი/Octomber
 
 
09:00 - 10:00
ადგილზე რეგისტრაცია / On site registration

10:00 - 11:00
გახსნის ცერემონიალი / Opening Ceremony

11:00 - 11:45
პროფ. ორესტ შტუკა / Orest Shtuka, DDS

ქსოვილების მენეჯმენტი იმპლანტაციის დაგეგმვის და შესრულებისას

​Soft tissue management around Implants

11:45 - 12:30
დარკო ბოჟიჩი / Darko Božić

ფრონტალური კბილების იმპლანტაცია - რა უნდა გავაკეთოთ საუკეთესო ესთეტიკის მისაღებად ? - გასათვალისწინებელი ფაქტორები ქირურგიიდან ორთოპედიამდე.

Anterior implants and what needs to be done to achieve nice aesthetic results - from surgery to prosthetic solutions.

12:30 - 13:15
იულია ჩუმაკოვა / Yulia Chumakova, Prof.

ოკლუზიის გავლენა პაროდონტის ქსოვილებზე

​Diagnostics and orthodontical treatment of patients with thin biotype, prone to recessions

13:15 - 13:30
რომან ანისიმოვი / Roman Anisimov (სპონსორის მოხსენება “როქსი“) / (sponsor session “ROCS”)

პირის ღრუს ჰიგიენური საშულაბების გავლენა ბიოაპკზე, იმპლანტების ირგვლივ - მნიშვნელოვანი სიახლეები.

​​Efficiency of oral hygiene products on biofilm around dental implants – important changes.

13:30 - 14:30
ყავის შესვენება / Coffee Break at exhibition area

14:30 - 15:15
მიროსლავ სოლონკო / Myroslav Solonko, DDS

პაროდონტიტით დაავადებული პაციენტების მკურნალობის მულტიდისციპლინარული პრინციპები.

​Multidisciplinary treatment approach in patients with periodontitis

15:15 - 16:00
რაფაელო კავალკანტი / Raffaele Cavalcanti

საეჭვო პროგნოზის მქონე კბილის მკურნალობის სხვადასხვა მეთოდები: პაროდონტოლოგიური რეგენერაცია თუ ექსტრაქცია, იმპლანტაცია და ძვლის მიმართული რეგენერაცია

Different treatment options for the compromised tooth: periodontal regeneration or tooth replacement with implants and GBR

16:00 - 16:30
ოლგა არსენინა / Olga Arsenina, Prof.

თხელი ბიოტიპის მქონე პაციენტების ორთოდონტიული მკურნალობის დაგეგმვა და მკურნალობის პროცესი

​Diagnostics and orthodontical treatment of patients with thin biotype, prone to recessions

16:30 - 17:15
ლალი ქოჩიაშვილი / Lali Kochiashvili

პაროდონტის დაავადებების და იმპლანტის ირგვლივ ქსოვილების დაზიანებების კლასიფიკაცია, ქართული თარგმანის პრეზენტაცია და პრაქტიკული სავარჯიშოები.

Classification of periodontal diseases and peri-implant conditions – presentation of Georgian version and practical examples.

17:15 - 18:00
ყავის შესვენება - გამოფენის დახურვა / Coffee Break at exhibition area, closing ceremony

 



 
27 ოქტომბერი/Octomber
 

 
10:00 - 14:00
Hands-on Course
მიროსლავ სოლონკო / Myroslav Solonko, DDS

პერიიმპლანტიტის ქირურგიული კურნალობა

Surgical Therapy of Peri-Implantitis

 
 
10:00 - 14:00
Workshop
ოლგა არსენინა / Olga Arsenina, Prof.

ელასტოკორექტორების გამოყენება

Use of elastokorectors, treatment guidelines and indications.

 
 
14:00 - 18:00
Hands-on Course
ორესტ შტუკა / Orest Shtuka, DDS

ქსოვილების მენეჯმენტი იმპლანტაციის დაგეგმვის და შესრულებისას

​Soft tissue management around Implants

 
 
14:00 - 18:00
Hands-on Course
თათია როხვაძე / Tatia Rokhvadze

ITOP (Individually Trained Oral Prophylaxis

ინდივიდუალური სწავლება პირის ღრუს პროფილაქტიკაზე) საბაზისო კურსი